protetyka

MD 520 2,5 L – preparat do dezynfekcji prac protetycznych .

Roztwór użytkowy do dezynfekcji, czyszczenia wycisków, prac protetycznych i nierdzewnych artykulatorów. Stosowany do alginatów, gum poliuretanowych, hydrokoloidów, polisulfidów, nadsiarczków, protez, mostków, modeli gipsowych itp. Środek niezbędny w gabinetach stomatologicznych, jak i pracowniach protetycznych. Spełnia aktualne wymogi Norm Europejskich.

Do przeprowadzenia prawidłowej dezynfekcji i czyszczenia wycisków z użyciem preparatu MD 520, należy użyć pojemnika bądź puszki do dezynfekcji Dürr. Przy wykonywaniu większej ilości protez lub remontów protez niezmiernie opłacalnym jest użycie MD 520 w śluzie dezynfekcyjnej Dürr Hygojet. Dezynfekcja poprzez zanurzenie trwa zaledwie 5 minut. Skuteczność w dniach do użycia – 7 dni.

Zakres działania :

Bakterie, prątki -TB, grzyby, wirusy osłonięte, adenowirusy, HBV, HCV, HIV

Learn More
MD 530 2,5 L – środek usuwający cement , .

Gotowy roztwór użytkowy do usuwania cementu, kamienia nazębnego, warstw utlenionych, plam nikotynowych i innych z protez, mostków, koron szpatułek, szkła itp. Posiada znakomite działanie czyszczące. Zawiera kwasy nieorganiczne, tensydy oraz inhibitory korozji.

Preparat MD 530 można stosować w myjce ultradźwiękowej. Tradycyjne czyszczenie odbywa się poprzez zanurzenie maksymalnie na 10 min.

Learn More
MD 535 2,5 L – środek do usuwania gipsu , .

Gotowy do użycia roztwór użytkowy do usuwania gipsu i alginatów z łyżek do wycisków, szpatułek, narzędzi do gipsu, kubków do mieszania, materiałów protetycznych wszelkiego rodzaju, regulatorów w zakresie ortopedii szczęki itp.

Learn More
Pojemnik do dezynfekcji narzędzi , , .
  • Wskaźnik napełnienia 1, 2, 3 litry;
  • Stabilna pozycja odciekania przy stosowaniu sita;
  • Wymiary H 13.0 x W 32,5 x D21,00 cm.
Learn More
Puszka do dezynfekcji , .

Dezynfekcja poprzez zanurzenie i czyszczenie z użyciem preparatu MD 520 trwa zaledwie 5 minut; Posiada specjalne zawieszki na dwie łyżki do wycisków; Puszka pokazuje czas zanurzenia wycisków; Ładna i funkcjonalna.

Learn More